Místní sdružení ODS v Děčíně přijde o licenci kvůli černým duším

Místní sdružení ODS v Děčíně přijde k 1. prosinci o licenci. Rozhodla o tom výkonná rada strany kvůli porušení stanov náborem takzvaných černých duší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedení ODS | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí ODS Martin Kupka, děčínská ODS se během dvou let rozrostla o víc než tři stovky nových členů. Všichni byli přitom registrováni v průběhu tří dnů.

"To byl hlavní důvod, proč dnes výkonná rada rozhodla o odebrání licence tomuto místnímu sdružení. Neznamená to, že by jeho členové přicházeli o své členství v ODS. Budou mít tři měsíce na to, aby se buď přihlásili do jiného místního sdružení, nebo požádali o novou licenci," vysvětlil Kupka.

Ze stejných důvodů rada letos v lednu odebrala licenci místním sdružením občanských demokratů v Litvínově, Mariánských Radčicích a Horním Jiřetíně na Mostecku a Ledvicích na Teplicku, která nabírala nové členy před loňským kongresem.

Výkonná rada kvůli tomu schválila návrh několika změn stanov strany, které by účelovým náborům v budoucnu předcházely. Změny má potvrdit víkendový kongres občanských demokratů. Ten bude podle dnešního rozhodnutí špiček ODS pouze programový a nebude se na něm tedy volit nové vedení strany.

Šéf strany Mirek Topolánek chce na kongresu definovat dlouhodobý program, který má občanským demokratům vrátit ideové základy.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme