Místo pohádkového zbohatnutí dvoumilionová ztráta. Muž z Brněnska naletěl falešné investiční stránce

Sedmatřicetiletý muž z Brněnska žil půl roku v domnění, že jeho zisky na internetovém investičním portále jsou nadmíru uspokojující. S cílem obchodovat s kryptoměnami, zlatem či platinou se registroval na webové stránce. Zaplatil vstupní poplatek a investoval dvacet tisíc dolarů.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryptoměny

Během obchodování odeslal na různé účty téměř dva miliony dolarů | Zdroj: Unsplash | Licence Unsplash,©

„Jeho investiční aktivity se mu opravdu dařily. Rychle splnil podmínky pro obrat na jeho speciálním účtu. Ten během velmi krátké doby převýšil požadovanou jednu miliardu dolarů. Zisk na jeho kontě byl přes 75 milionů dolarů. To odpovídalo proinvestovaným částkám,“ uvedl na webu mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

‚Jeden z největších podvodů americké historie.‘ Autor kryptoměnové burzy FTX půjde na 25 let do vězení

Číst článek

Vybrat miliony ze speciálního účtu ale nebylo jen tak. Musel kvůli tomu splnit celou řadu podmínek, včetně poplatků. „Ty podle pokynů bankéřů a portálu podpory investiční společnosti postupně platil. Během obchodování odeslal na různé účty téměř dva miliony korun,“ řekl mluvčí policie.

Po tom všem následoval podle kriminalistů již standardní scénář. Muž se nedočkal vyplacení žádného zisku a obchodníci z internetového portálu s ním přestali komunikovat.

Nebyl jediný. Policie v Jihomoravském kraji v poslední době řešili například případ pětačtyřicetileté ženy z Brněnska, která rok „obchodovala“ s kryptoměnami a odeslala na různé účty skoro čtyři sta tisíc korun.

Adéla Nedělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme