Místopředseda ČSSD Hašek se chystá hlasovat pro Zemana. Má k němu ale výhrady

Statutární místopředseda ČSSD Michal Hašek dnes ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl, že na Hradě raději uvidí člověka svázaného s lobbistickými kruhy, tedy Miloše Zemana, než Karla Schwarzenberga, spojeného s vládou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Hašek, místopředseda ČSSD | Foto: Filip Jandourek

Dodal, že k Zemanovi má sice mnoho výhrad, je pro něho ale jediným levicovým kandidátem.

„Bude mně to vadit méně, než kdyby na Hradě seděl Karel Schwarzenberg, který reprezentuje posledních šest až osm let pravicového vládnutí, s tím, jak se ustavovala Topolánkova vláda, s tím, jakým způsobem pracovala Nečasova vláda,“ uvedl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

„Politická realita je taková, že jsou dvě jména, Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Já jsem levicový politik a asi se mi nikdo nebude divit, že půjdu volit, možná trošku zaskřípu zuby, ale půjdu volit Miloše Zemana,“ vysvětlil Hašek.

Druhé kolo volby, které definitivně rozhodne o tom, jestli se příštím českým prezidentem stane expremiér Miloš Zeman (SPOZ), nebo současný ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09), je naplánováno na pátek a sobotu 25. a 26. ledna.

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme