Místopředsedkyně ANO Kleslová ukončí smlouvu s ČEZ ke konci září

Místopředsedkyně hnutí ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová ukončí smlouvu s ČEZ okamžitě. Jejímu stranickému šéfovi Andreji Babišovi totiž začala vadit. Původně to tak ale nebylo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ (ilustrační foto)

ČEZ (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Smlouva společnosti ČEZ s advokátní kanceláří Radmily Kleslové skončí už 30. září. Podíl na tom má týden stará zpráva serveru Neovlivní.cz, který napsal, že práce pro polostátní firmu Kleslové vynáší 100 tisíc korun měsíčně.

„Nevidím důvod to řešit. Paní Kleslová tam má smlouvu 15 let a poskytuje tam nějaké služby, takže předpokládám, že ČEZ nedává peníze jen tak,“ reagoval na zprávu Babiš 2. září.

O pouhých šest dnů později v pořadu DVTV s Martinem Veselovským už mluvil úplně jinak: „Žádal jsem to a myslím si, že by ta smlouva měla okamžitě skončit.“

„Vůbec nechápu rozruch kolem mojí smlouvy. Všichni o ní 15 let vědí. Osobně nepovažuji za žádný střet zájmů, pokud je politik i odborník a pracuje ve svém oboru,“ reagovala na to v České televizi Kleslová. Starostka původně chtěla skončit až v závěru roku.

Za střet zájmů kritizovala Kleslovou hlavně opozice. Podle předsedy dozorčí rady ČEZ Václava Pačese se s ukončením smlouvy ke konci roku počítalo už při vstupu Kleslové do politiky:

„Ale není to pod tlakem článků nebo kauz, o kterých se teď hodně píše. Je to rozhodnutí, které padlo daleko dřív, po jejím vstupu do politiky.“

Výši odměn pro Kleslovou budou ale ve společnosti ještě prověřovat. „Dostaneme všechny materiály k tomu, co kdy dělala,“ dodal Pačes. Podle něj se až pak uvidí, jestli budou chtít s Kleslovou ještě něco řešit.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme