Mladí delikventi do uzavřených polepšoven?

Vláda chce pomocí zákonů zamezit dětské agresivitě. Stále totiž přibývá případů, kdy děti útočí jak na své vrstevníky, tak i na dospělé. V živé paměti je případ 16letého chlapce, který v Ostravě ubodal bratrance a sekáčkem na maso těžce zranil svého otce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bezpečnostní kamera

bezpečnostní kamera

Vláda chce pro takové případy zřídit speciální ústav pro vrahy a násilníky mladší 15 let. Šlo by o speciální uzavřenou polepšovnu s přísným režimem. V oknech mají být mříže a násilníky budou sledovat bezpečnostní kamery.

Podle ředitele diagnostického ústavu v Hradci Králové Pavla Jánského jde o krok správným směrem: "To je naprostá nezbytnost a odborní pracovníci z těchto speciálních zařízení po tom volají mnoho let. Upozorňoval jsem na naprosto neúnosné chápání práv dětí ve své absolutní podobě, kdy nejsou vyváženy povinnostmi, odpovědností, a kdy v našich zařízeních nejsou v podstatě zachovávána práva pracovníků, kteří s nimi pracují na bezpečnost a ochranu zdraví," zdůraznil Jánský.

Milan Kopp, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme