Mladí delikventi do uzavřených polepšoven?

Vláda chce pomocí zákonů zamezit dětské agresivitě. Stále totiž přibývá případů, kdy děti útočí jak na své vrstevníky, tak i na dospělé. V živé paměti je případ 16letého chlapce, který v Ostravě ubodal bratrance a sekáčkem na maso těžce zranil svého otce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bezpečnostní kamera

Vláda chce pro takové případy zřídit speciální ústav pro vrahy a násilníky mladší 15 let. Šlo by o speciální uzavřenou polepšovnu s přísným režimem. V oknech mají být mříže a násilníky budou sledovat bezpečnostní kamery.

Podle ředitele diagnostického ústavu v Hradci Králové Pavla Jánského jde o krok správným směrem: "To je naprostá nezbytnost a odborní pracovníci z těchto speciálních zařízení po tom volají mnoho let. Upozorňoval jsem na naprosto neúnosné chápání práv dětí ve své absolutní podobě, kdy nejsou vyváženy povinnostmi, odpovědností, a kdy v našich zařízeních nejsou v podstatě zachovávána práva pracovníků, kteří s nimi pracují na bezpečnost a ochranu zdraví," zdůraznil Jánský.

Milan Kopp, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme