Mladí protestovali proti zatýkání rumunských jogínů

Proti údajnému porušování lidských práv v Rumunsku protestovala odpoledne v Praze půldruhá desítka mladých lidí - příznivců rumunského jogínského duchovního hnutí MISA. Před ambasádou Rumunka rozvinuli několik transparentů s nápisy Stop porušování lindských práv v Rumunsku. Organizátoři protestu tvrdí, že při incidentu v Bukurešti v polovině března tamní policie zadržela několik desítek členů hnutí MISA na několik dnů naprosto neoprávněně, a ani dodatečně prý žádné důkazy o údajné distribuci drog nenašla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace proti zatčení rumunských jogínů

Hnutí MISA, propagující vnitřní svobodu člověka, bylo v Rumunsku pronásledováno už za Causeskova režimu. Svolavatel dnešní pražské demontrace Martin Helman Radiožurnálu řekl, že čeští příznivci hnutí MISA se kvůli represím v Rumunsku hodlají obrátit na mezinárodní soudy. "Už jsme zalarmovali mezinárodní organizace zabývajících se ochranou práv člověka Amnesty Internetional, Člověka v tísni a další. To je první fáze, teď se ty věci dějí, tak je třeba protestovat teď a tady a na nějaké soudní kroky a podobné věci bude čas v budoucnosti."

Markéta Kaclová, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme