Mladíci napadli na Palmovce mladého Roma

Čtveřice mladíků surově napadla v noci na včerejšek v Praze 8 na Palmovce osmnáctiletého Roma. Útočníkům, které na místě zadržela policie, je kolem 17 let. Rom je nyní v nemocnici na Bulovce s otřesem mozku, tržnými ranami a pohmožděninami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skini před soudem | Foto: Česká televize

Podle Ladislava Bernáška z tiskového oddělení Pražské policejní správy má nyní případ na starosti vyšetřovatel. Ten by měl ještě dnes rozhodnout o tom, zda budou útočníci obviněni. "Mělo k tomu dojít v Praze 8, někde v oblasti Palmovky měli čtyři mladíci napadnout romského mladíka. Jestli šlo o skiny nebo ne, to bohužel nemůžu potvrdit. Nemohu potvrdit ani to, jestli šlo o rasově motivovaný útok."

Otec napadeného - místopředseda Romské občanské iniciativy Martin Polák - je ale o tom, že šlo o rasově motivovaný útok, pevně přesvědčen. "Já jsem ty čtyři dotyčné pachatele viděl asi hodinu a půl předtím na tom samém místě, kde vykřikovali a potulovali se okolo těch zastávek a uráželi slovně lidi. Podle toho, jak to sám vyprávěl, tak říkal, že mu nedali vůbec žádnou šanci, že sotva že přišel na to inkriminovaný místo, tak v tu chvíli ho najednou obklíčili a s pokřikem "Ty černá svině" na něj hned zaútočili."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme