Mladík, který na Smíchově autem zabil dívku, podle znalce mohl řídit střízlivý

Marek Půček, který na pražském Smíchově autem zabil dívku a utekl, mohl řídit střízlivý. Připouští to znalecký posudek, kterým se dnes zabýval Obvodní soud pro Prahu 2. Svědci srpnové tragické nehody ale tvrdí opak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí Kinských v Praze, místo autonehody | Foto: Filip Jandourek

Testy sice podle Půčkovy advokátky Mileny Arnoštové zaznamenaly omamné a psychotropní látky v mladíkově moči, krev ale byla bez nálezu.

Mladý řidič podle svědků 5. srpna nezvládl řízení a doslova smetl 21letou ženu čekající na autobusové zastávce Švandovo divadlo na náměstí Kinských (Praha 5). Žena zraněním podlehla. Po nehodě muž z místa utekl, údajně do nedalekých zahrad, a policie po něm vyhlásila pátrání. Po 20. hodině se ale mladík přihlásil sám. Kriminalisté případ vyšetřují jako usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní sazba je do 8 let odnětí svobody.

„K tomu se znalec vyjadřuje, že testy v moči jsou orientační, a nelze tedy nic ani vypočítat ani usuzovat,“ říká Arnoštová.

Že byl Půček krátce před nehodou opilý, ale dosvědčili policisté, kteří ho kontrolovali.
„Byl opilý, což nám on sám potvrdil,“ říkají.

Obhajoba si proto předvolala Půčkovy známé, kteří s ním trávili večer v baru.

Kromě toho chce soudkyně vyslechnout ještě svědky, kteří dnes k soudu nepřišli. Jednání proto odročila na 9. ledna.

Evelyna Kulíšková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme