Mladík pomocí počítače vykrádal brněnskou fakultu

Až na osm let může skončit ve vězení třiadvacetiletý informatik, který svých počítačových znalostí využil k nezákonnému obohacení. Jako technik informačního systému jedné z fakult Vysokého učení technického v Brně dokázal prolomit jeho ochranu a získat hesla a elektronické podpisy ekonomického oddělení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice a diskové mechaniky | Foto: Jan Rosenauer

Přestože se snažil postupovat co nejopatrněji, stopy jeho činnosti objevili kriminalisté nejen v záznamech bank, ale i v samotném počítači na fakultě. Mojmír Popp z brněnského policejního ředitelství uvedl, že mladík se opakovaně pokusil z účtu fakulty převést peníze na své soukromé účty u různých bank.

"V několika případech se mu to nepodařilo, jednalo se o necelý jeden a půl miliónu korun, ale částka zhruba 840 tisíc korun směřovala, a skutečně se dostala, na jeho soukromé účty. Z nich pak vybíral hotově nebo je používal k dalším platbám," dodal kriminalista.

Ivan Holas, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme