Mladík přežil na koupališti zásah blesku

Přímý zásah blesku přežil dnes mladý muž na koupališti Michal u Sokolova. Po příjezdu záchranářů byl při vědomí, stěžoval si na bolest nohou. Další bouřky odpoledne zasáhly severozápad Čech. Podle meteorologů je mohou provázet přívalové deště a krupobití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka, blesky | Foto: www.bratislava.sk

Nad Sokolovem se přehnala prudká bouře okolo 13:00. Zatímco ale v Sokolově se strhla několikaminutová průtrž mračen, na koupališti vzdáleném jen asi kilometr za městem spadlo jen pár kapek. Přesto zde udeřil blesk a zasáhl dvacetiletého mladíka.

Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí karlovarské záchranné služby Lukáš Hutta, rozsah poranění mladého se zatím určit nedá. "Při příjezdu našich zdravotníků na místo byl mladík již při vědomí, stěžoval si pouze na prudkou bolest nohou. Po prvotním ošetření byl ihned převezen na interní JIP sokolovské nemocnice," uvedl Hutta.

Meteorologové dnes vydali upozornění na silnou bouřku na severozápadě Čech. Po 14:00 udeřila v Krušných horách, dál postupuje přes Ústecký kraj k severovýchodu a v nejbližších hodinách zasáhne i kraj Liberecký a Karlovarský. Na některých místech hrozí přívalový déšť, krupobití a silný nárazový vítr.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme