Mladík si v Brně ‚vypůjčil‘ autobusy. Urazil s nimi stovky kilometrů a na Kladně svezl cestujícího

Sedmnáctiletý mladík z Brněnska si zřejmě plnil svůj autobusářský sen. V rozmezí několika dní odcizil dva autobusy místního dopravce a vyjel s nimi na několik set kilometrů dlouhou cestu po České republice. S oběma vozidly dojel až na Kladensko, kde v jednom případě havaroval a v druhém svezl i cestujícího. Policie nyní případ dále vyšetřuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pražské letiště bude cestující na zkoušku vozit nejdelší autobus v Česku | Foto: Filip Jandourek

První autobus, skoro jedenáct let stará Karosa, zmizel z parkoviště u obchodního centra v Modřicích. Vozidlo se o dva dny později našlo odstavené v Troubsku, kde přivolaná policie objevila i sedmnáctiletého mladíka.

„Hlídce se svěřil s tím, že by chtěl být autobusákem, klidně by prý jezdil i zadarmo. Opuštěný autobus chtěl dopravci přivézt. Hovořil také o možném nálezném,“ popsal na policejním webu mluvčí Bohumil Malášek.

Ukradený autobus měl na tachometru o zhruba 700 kilometrů více a úplně prázdnou nádrž.

O několik dní později se z autobusového nádraží na Zvonařce v Brně ztratil autobus stejného dopravce. Policie tentokrát vysledovala jízdu vozidla z informačních systémů a zjistila, že se stroj pohybuje na Kladensku. Dopravní kontrola následně za volantem objevila právě sedmnáctiletého mladíka.

„Stejně jako před několika dny absolvoval s autobusem jízdu po dálnici, po Praze a až na Kladensko. Tam si také, jak přiznal, vyzkoušel i linkovou přepravu, když za deset korun svezl náhodného cestujícího,“ popsal Malášek.

Policisté navíc zjistili, že mladík při své první jízdě na Kladensko poškodil fasádu rodinného domku a z místa ujel. Případ se dál vyšetřuje.

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru