Mladík z Třebíče schvaloval teroristické útoky. Od soudu odešel s podmínkou

Dvacetiletý Filip Caha schvaloval loňské teroristické útoky v Berlíně a Ankaře. Okresní soud v Třebíči mu za to udělil sedmiměsíční vězení s podmíněným odkladem na 15 měsíců. Rozsudek je pravomocný, muž se proti němu neodvolal, informuje Deník. Caha je podle listu druhým člověkem v Česku, který dostal trest za projevy sympatií k teroristům.

Třebíč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín. Policie na místě útoku | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Filip Caha podle soudu před nejméně studenty střední školy v Třebíči prohlásil, že zabitých mělo být v Berlíně více, píše Deník.

Čech, který se chtěl přidat k Islámskému státu, půjde do vězení na šest let

Číst článek

Na berlínském náměstí loni v prosinci najel útočník s kamionem do davu lidí a 12 jich zabil, včetně jedné Češky. Dalších 48 lidí bylo zraněno, z toho 30 vážně.

Mladík podle soudu schvaloval i vraždu ruského velvyslance v Ankaře. Na nebezpečné názory studenta upozornilo policii podle Deníku vedení třebíčské obchodní akademie.

Prvním člověkem odsouzeným v Česku za projevy sympatií k teroristům byl Jan Silovský ze Spáleného Poříčí. Turečtí celníci ho zadrželi, když se chtěl přes Istanbul dostat do Sýrie, kde se zamýšlel přidat k teroristické organizaci Islámský stát.

Krajský soud v Plzni Silovskému původně nepravomocně uložil trest tři a čtvrt roku. Pražský vrchní soud letos v květnu vyhověl odvolání státní zástupkyně a Silovského potrestal šesti lety vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme