Mladíka může dostat za mříže jediná rostlina konopí

Jedna jediná rostlina konopí pěstovaná v květináči na balkoně se může stát osudnou mladému muži z Liberce. Policisté ho totiž na základě udání chtějí obvinit z trestného činu výroby a přechovávání drog. Mladík to považuje za selhání systému - podle něj totiž jiné, zřetelnější příklady zůstávají bez povšimnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

marihuana | Foto: Marihuana galery

"Rostlina mě zajímala jako taková díky mediálním okolnostem, ve kterých je skloňována," vysvětluje šestadvacetiletý liberecký grafik proč si rostlinku konopí pořídil. "Myslím, že je potřeba zveřejnit případ, kdy člověk jako já, nikdy netrestaný a nevyšetřovaný v souvislosti s drogami pěstuje jednu rostlinu na balkoně a skutečně se kvůli tomu může dostat do velkých problémů," dodává.

Případem se zabývají liberečtí kriminalisté. Pokud laboratorní zkoušky odhalí, že rostlina obsahuje větší množství látky THC než je malé, hrozí mu podle mluvčí liberecké policie Vlasty Suchánkové až pět let za mřížemi.

Ivan Douda ze střediska Drop In má na věc jiný názor. "Pokud si někdo pěstuje konopí, tak to není nic proti ničemu. Až když je prokázáno, že ho pěstuje za účelem získání marihuany nebo hašiše, pak je to teprve výroba omamné látky." Problém je podle Dpudy ve špatném zákoně.

Zdenka Schovánková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme