Mlékárenský svaz: Program Školní mléko by měl dětem nabízet více výrobků

V nabídce programu Školní mléko by mělo být více výrobků. Děti by tak neměly mít na výběr jen ochucené nebo neochucené mléko, některé jogurty a smetanové krémy. Myslí si to ředitel Českomoravského svazu mlékárenského Michal Němec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mléko | Foto: prokaji.estranky.cz

Do projektu by se podle Němce mělo zapojit i více škol. Své představy bude svaz prezentovat ve čtvrtek po poledni. Němec Radiožurnálu současně řekl, o jaké produkty by se měla nabídka rozšířit.

"Především je to škála zakysaných výrobků, jogurtů, jogurtových nápojů nebo kefírových mlék. Zde je v současné době jisté omezení stanovené limitem přidaných složek. Sortiment by se pak, pokud by to Evropská unie odsouhlasila, o tyto výrobky mohl rozšířit," přiblížil Němec.

Po roční pauze začal od tohoto školního roku v Česku program znovu dotovat stát. Program školního mléka byl do té doby dotovaný pouze z prostředků Evropské unie, a to osmi až patnácti procenty z ceny výrobku.

Přečtěte si také:
Vrátí se státní dotace na školní mléko?
Národní podpora projektu školního mléka zřejmě skončí

Veronika Malá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme