Mluvčí prezidentských kandidátů se poprvé setkali až při rozhlasovém Duelu

Kandidáti na prezidenta se už potkali mnohokrát, naposledy si podali ruce ve středu v budově Českého rozhlasu při prvním prezidentském Duelu. Mluvčí jejich kampaní se ale nepotkali nikdy. Reportér Radiožurnálu proto seznámení mladé ženy a o něco staršího muže zprostředkoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici ČRo 1 - Radiožurnál | Foto: Filip Jandourek

Mluvčí kampaně Miloše Zemana Hana Burianová se během Duelu prezidentských kandidátů v Českém rozhlasu seznamuje s Markem Pražákem, mluvčím Karla Schwarzenberga. Dosud se znali jen podle jména. Z obou stran padají komplimenty.

Hana Burianová si své soukromí hlídá. Je jí 26 let, studuje politologie a pro Miloše Zemana, respektive pro stranu Zemanovci, pracuje už několik let. Své názory publikuje na blogu, v médiích nikdy nepracovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Ĺubomír Smatana seznámil mluvčí kampaní prezidentských kandidátů

Pravým opakem je čtyřicátník Marek Pražák, který žádný blog nepíše, ale léta se živil jako novinář v MF Dnes. Dnes je spolumajitelem mediální agentury, která organizuje kampaň pro Karla Schwarzenberga.

A co si oba mluvčí myslí o práci svých soupeřů? „Já bych hlavně řekla, že my přímo soupeři nejsme. Naši zaměstnavatelé jsou soupeři. Na kampani pana Schwarzenberga se mi jednoznačně líbí vtip a humor,“ říká Hana Burianová.

„Mně se líbí hlavně především naše kampaň, která je velmi vtipná,“ reaguje na stejnou otázku Marek Pražák, ale pak už vážně dodává: „Musím říct, že se mi líbil předvolební klip Filipa Renče. Ten byl natočený velmi profesionálně a byl působivý.“

Zůstanou přátelské vztahy i po příští neděli, kdy bude jasné, který kandidát se stal prezidentem? „Ano, já si počkám na blahopřání pana Pražáka k vítězství,“ prohlašuje Hana Burianová.

„Na to blahopřání si pochopitelně počkám já a popřeji vše dobré do další práce,“ kontruje Marek Pražák a oba se s úsměvem loučí.

Ľubomír Smatana, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme