Veletrh mobilních technologií Mobile World Congress letos nebude kvůli obavám z koronaviru

Pořadatelé se rozhodli zrušit letošní veletrh mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) v Barceloně poté, co řada velkých firem odřekla účast kvůli obavám z epidemie koronaviru Covid-19. Nejvýznamnější veletrh v odvětví mobilní komunikace, který obvykle navštíví přes 100 tisíc lidí, byl odvolán poprvé ve své 33leté historii, napsala agentura Bloomberg.

Madrid/Paříž/Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstupní brána na veletrh mobilních technologií Mobile World Congress v Barceloně. | Zdroj: Profimedia

Organizátorem veletrhu je svaz GSMA zastupující zájmy mobilních operátorů. Účast na veletrhu, který se měl konat 24. až 27. února, zrušili například telekomunikační operátoři Deutsche Telekom, Vodafone a BT, stejně jako firmy Nokia nebo Ericsson.

Šéf GSMA John Hoffman ve středu uvedl, že v důsledku globálních obav ohledně epidemie koronaviru je „nemožné“ veletrh uskutečnit. Svaz přitom ještě minulý týden tvrdil, že veletrh bude zcela podle plánu. Španělské úřady opakovaně uvedly, že účast na veletrhu je navzdory epidemii koronaviru bezpečná. Nepodařilo se jim však rozptýlit obavy řady vystavovatelů.

Účast na veletrhu dříve přislíbili významní čínští vystavovatelé v čele s firmou Huawei Technologies, kteří také přistoupili k opatřením omezujícím rizika spojená s koronavirem. Společnost ZTE například oznámila, že její zaměstnanci, kteří na veletrh přicestují z pevninské Číny, po příjezdu podstoupí dvoutýdenní karanténu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme