Do dvou obcí zasažených tornádem zajíždí mobilní pošta. Umožní zaplatit složenky nebo poslat balíky

Do Moravské Nové Vsi a Lužic, tedy obcí silně zasažených tornádem, od pondělka zajíždí mobilní pošta. Jde o pojízdnou pobočku České pošty umístěnou ve speciálně upravené dodávce. Lidem umožní odbavit zásilky, zaplatit složenky i vybrat peníze včetně dávek. V úterý a ve středu zajede také do Mikulčic. V tiskové zprávě o tom informovala Česká pošta.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta se snaží vytipovat nejvhodnější stanoviště v obcích, aby byla co nejblíže k lidem. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Mobilní pošta zprostředkuje poslání listovních i balíkových zásilek, platby i výplaty poukázek a zajistí také výběry hotovosti jako na standardní poště. Samozřejmostí je možnost využití služeb Poštovní spořitelny. Občané také díky mobilní poště získají výplaty sociálních dávek či důchodů,“ uvedl Ivo Vysoudil z tiskového odboru pošty.

Lidé poslali obcím zasaženým tornádem 700 milionů. Nejvíce vybraly Diecézní charita Brno a Nadace Via

Číst článek

Mobilní pošta začala fungovat letos v únoru v okresech nejvíce zasažených koronavirem, tedy na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku.

Poté dvě mobilní jednotky působily v dalších krajích, v červnu začala pošta mobilní pobočky testovat i na jihu Moravy.

V pondělí mobilní pošta zamířila do Moravské Nové Vsi a Lužic, v úterý a ve středu zajede také do Mikulčic. Od čtvrtka by v Mikulčicích měla začít znovu fungovat pošta Partner s novým provozovatelem.

Česká pošta se snaží vytipovat nejvhodnější stanoviště v obcích, aby byla co nejblíže k lidem. Zatím zastavuje v Moravské Nové Vsi na návsi, v Lužicích u kostela a v Mikulčicích u kulturního domu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme