Do dvou obcí zasažených tornádem zajíždí mobilní pošta. Umožní zaplatit složenky nebo poslat balíky

Do Moravské Nové Vsi a Lužic, tedy obcí silně zasažených tornádem, od pondělka zajíždí mobilní pošta. Jde o pojízdnou pobočku České pošty umístěnou ve speciálně upravené dodávce. Lidem umožní odbavit zásilky, zaplatit složenky i vybrat peníze včetně dávek. V úterý a ve středu zajede také do Mikulčic. V tiskové zprávě o tom informovala Česká pošta.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta, ilustrační foto

Česká pošta se snaží vytipovat nejvhodnější stanoviště v obcích, aby byla co nejblíže k lidem. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Mobilní pošta zprostředkuje poslání listovních i balíkových zásilek, platby i výplaty poukázek a zajistí také výběry hotovosti jako na standardní poště. Samozřejmostí je možnost využití služeb Poštovní spořitelny. Občané také díky mobilní poště získají výplaty sociálních dávek či důchodů,“ uvedl Ivo Vysoudil z tiskového odboru pošty.

Lidé poslali obcím zasaženým tornádem 700 milionů. Nejvíce vybraly Diecézní charita Brno a Nadace Via

Číst článek

Mobilní pošta začala fungovat letos v únoru v okresech nejvíce zasažených koronavirem, tedy na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku.

Poté dvě mobilní jednotky působily v dalších krajích, v červnu začala pošta mobilní pobočky testovat i na jihu Moravy.

V pondělí mobilní pošta zamířila do Moravské Nové Vsi a Lužic, v úterý a ve středu zajede také do Mikulčic. Od čtvrtka by v Mikulčicích měla začít znovu fungovat pošta Partner s novým provozovatelem.

Česká pošta se snaží vytipovat nejvhodnější stanoviště v obcích, aby byla co nejblíže k lidem. Zatím zastavuje v Moravské Nové Vsi na návsi, v Lužicích u kostela a v Mikulčicích u kulturního domu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme