Požár haly v Mochově se podařilo dostat pod kontrolu, hasiči zůstanou na místě do neděle

Hasiči mají již pod kontrolou požár v areálu mrazíren v Mochově u Prahy, který vypukl v pátek dopoledne. Kvůli možnosti skrytých ohnisek ve zbytcích skladové haly však zůstanou na místě i v noci a v neděli. Zatím není jasné, kdy dorazí také vyšetřoval, bude záležet na stabilitě budovy. Škodu majitel odhadl na 100 milionů korun. Řekl to mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Aktualizováno Mochov (Aktualizováno: 19:32 24. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Mochově stále hoří hala | Foto: HZS Středočeského kraje | Zdroj: ČTK

Díky využití těžké techniky se podařilo strhnou tři stěny budovy a hasiči se dostali i do problémových míst se spadlými stropy, kde dohasili zbytky požáru. „U takhle velkého požáru je předpoklad, že se tam něco později rozhoří. Proto se budou večer provádět kontroly termokamerami,“ uvedl Svoboda.

Požár mrazíren v Mochově: Oheň se nedaří dostat pod kontrolu, na místě pomáhá hasit i vrtulník

Číst článek

V současné době je v Mochově vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Předpokládá se ale, že ještě během soboty bude snížen na první, což znamená nasazení menšího počtu jednotek hasičů než dosud. V pátek po vypuknutí požáru byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu, který se používá v mimořádných situacích.

Hasiči v sobotu využili speciální bagr s teleskopickým ramenem (UDS). Přijel i druhý pásový bagr se speciálními nůžkami na stříhání plechů a drcení betonu. S plameny bojovali s pomocí výškové techniky, aby se vyhnuli případným zraněním.

V jedné z plechových hal v bývalém areálu mrazíren v Mochově začalo hořet v pátek dopoledne. Noční hašení komplikoval mráz, výšková technika i čerpadla na vozidlech zamrzala. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Chemická laboratoř, která monitorovala koncentraci zplodin v ovzduší, nezaznamenala zvýšené hodnoty a ukončila svoji činnost.

„Třetí stupeň poplachu umožňuje hasičům půjčovat si techniku z jiných krajů,“ vysvětlil mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Dopoledne za pomoci těžké techniky hasiči strhli část stěny hořící haly.

Hoří přepravky s bramborami

„Hoří především dřevěné přepravky s bramborami. Hasíme pomocí výškové techniky, dodal mluvčí ke stavu zásahu.

Chemická laboratoř, která monitorovala koncentraci zplodin v ovzduší, nezaznamenala zvýšené hodnoty a ukončila svoji činnost. Škodu majitel odhadl na 100 milionů korun. Nikdo zatím nebyl zraněn.

Noční hašení z pátku na sobotu navíc komplikoval mráz, při němž zamrzala výšková technika i čerpadla na vozidlech.

ČTK, Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme