Vakcína od Moderny dorazí do Česka později a bude jí méně, než bylo plánováno

Očkování proti covidu od firmy Moderna dorazí do Česka 22. února, o týden později, než byl plán. Vakcín bude navíc jen polovina z dohodnutého počtu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na Twitteru.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vakcína proti koronaviru od společnosti Moderna

Vakcína proti koronaviru od společnosti Moderna | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

„Odpoledne jsme dostali zprávu, že očkovací látka od Moderny, která měla přijít 15. února, přijde až 22. února. Navíc jí bude jen polovina z domluveného počtu, tedy 44 tisíc. Hned jsme informovali kraje. Ve čtvrtek přijde 21 tisíc dávek AstraZeneca. Příští týden pak 91 tisíc dávek od Pfizeru,“ napsalo ministerstvo zdravotnictví. 

Česko má objednané vakcíny proti covidu-19 pro 11 milionů lidí, uvedla počátkem února koordinátorka očkování Kateřina Baťhová. Očkovací látky dodávají firmy Moderna, Pfizer/BioNTech a AstraZeneca. Moderna měla naplánováno dodat do Česka 110 tisíc dávek v únoru, 105 tisíc v březnu a ve druhém čtvrtletí 800 tisíc dávek, uvedla Baťhová.

V Česku se proti covidu očkuje od 27. prosince. Přednostně dostávají vakcínu zdravotníci a senioři. Zdravotníci dosud podali zhruba 365 700 dávek, z toho přes 355 000 byly vakcíny Pfizer/BioNTech a 10.474 dávek bylo od Moderny. Obě potřebné dávky očkování zatím dostalo 105 000 lidí, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Postup očkování v Česku, podobně jako v dalších evropských zemích, zpomaluje nedostatek očkovacích látek. V polovině ledna výrobce Pfizer/BioNTech oznámil krácení dodávek, aby mohl navýšit své výrobní kapacity.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme