Muž v Praze napadl a vážně zranil svou matku, pak se zabarikádoval v bytě. Policisté ho zadrželi

V pražských Modřanech ve středu odpoledne napadl osmatřicetiletý muž svou sedmašedesátiletou matku, kterou vážně zranil. Následně se před policisty zabarikádoval v bytě, který i přes výzvy vyjednavače odmítal opustit. Policejní zásahová jednotka se do bytu v Urbánkově ulici násilně dostala, útočníka s použitím zásahové výbušky, taseru a dalších donucovacích prostředků zpacifikovala a zadržela.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Muž se před policisty zabarikádoval v bytě, který odmítal opustit. Z toho důvodu se následně na místo dostavila pražská zásahová jednotka a vyjednavač. Ten se snažil muže přesvědčit, aby svůj úkryt dobrovolně opustil, avšak bezvýsledně. Proto policisté zásahové jednotky provedli do bytu násilný vstup a proti muži, který se stále odmítal vzdát, použili donucovací prostředky v podobě zásahové výbušky, taseru a dalších,“ informoval na webu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Muž skončil na policejní služebně, kriminalisté stále zjišťují okolnosti napadení. Zatím proto není zřejmé, jak bude jeho jednání kvalifikováno, dodal policejní mluvčí.

„Napadená sedmašedesátiletá žena byla při vědomí, se středně těžkými zraněními jsme ji převezli do Ústřední vojenské nemocnice,“ řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme