Vláda oznámila, že modré zóny opět platí. ‚Dělá v tom chaos, Praha je obnoví 11. května,‘ reagoval Hřib

Vláda v pondělí oznámila, že od úterý už nebudou v Česku zrušené zóny placeného parkování ve městech a obcích. Modré zóny kabinet zrušil zóny od 16. března jako jedno z opatření proti šíření epidemie koronaviru, dosud platné usnesení počítalo s tím, že platit se nebude do konce nouzového stavu. Pražský primátor Zdeněk Hřib už ale oznámil, že opatření v Praze prodlouží do 11. května.

Praha (Aktualizováno: 22:54 27. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Vláda usnesení zrušuje s účinností od 28. dubna od 00.00 hod.,“ stojí v pondělním rozhodnutí. V zónách placeného parkování mohly dosud stát všechny automobily zdarma. Platilo to i pro takzvané modré zóny, které jsou určeny obvykle jen pro místní obyvatele a podnikatele.

Na uspíšení spuštění parkovacích zón apelovala například Praha. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) ale v pondělí večer oznámil, že v metropoli nebudou modré zóny ještě nějakou dobu platit.

„Vláda v tom zas dělá jen chaos. Oznámit nám obnovení modrých zón tři hodiny před jejich znovuobnovením nedává smysl,“ napsal Hřib na sociálních sítích. „Proto vydám neprodleně nařízení o obnově platnosti modrých zón až 11. května. Tento termín jsme chtěli po vládě a je domluvený i s jednotlivými městskými částmi.“

Vraky zabírají parkovací místa, jejich odstranění je nemožné. Pomoci by měla schválená novela

Číst článek

Nouzový stav

Vláda zóny zrušila 16. března, postupně termín jejich spuštění prodlužovala a nakonec rozhodla, že znovu začnou fungovat až se skončením nouzového stavu.

O jeho dalším pokračování bude v úterý jednat Poslanecká sněmovna, kabinet aktuálně žádá, aby místo do 30. dubna nouzový stav pokračoval do 25. května.

Uspíšení spuštění parkovacích zón žádal například pražský krizový štáb. Zástupci hlavního města požadovali, aby v případě prodloužení nouzového stavu do 25. května vláda spustila fungování zón už 11. května.

Vedení magistrátu původně zóny chtělo zachovat i v době koronavirové krize, nyní tvrdí, že jejich absence způsobuje dopravní potíže zejména v centru metropole.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme