Na fotbalovém hřišti v Mokrém na Českobudějovicku vyrostl plot. Klub se nedohodl s majitelem pozemku

Kuriózní situaci řeší sportovní klub v Mokrém na Českobudějovicku. Na tréninkové ploše pro malé fotbalisty se objevil plot. Začal ho tam stavět majitel pozemku, který se s vedením klubu nedohodl na užívání plochy. Vlastní zhruba čtvrtinu celého hřiště, zbytek patří obci. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plot na hřišti v Mokrém začal stavět majitel pozemku

Plot na hřišti v Mokrém začal stavět majitel pozemku | Foto: Matěj Vodička | Zdroj: Český rozhlas

„Je to tréninkové hřiště. Máme hodně dětí a hlavní zápasové hřiště už tu zátěž nezvládá, takže tady se trénuje. Jsou prostě dny, kdy je na hřišti až sto dětí a další plochu potřebujeme,“ popisuje Jiří Hrabánek, předseda Tělovýchovné jednotky Mokré.

Majitel části pozemku na tréninkové hřiště nedávno umístil plotové sloupky. „Ještě jsem se s tím nesetkal, neviděl jsem nic takového, když objíždíme všechna možná místa. Za mě to je hodně smutná groteska,“ komentuje Jiří Hrabánek.

Podle něj sportovní klub s předchozími majiteli vycházel bezproblémově a na bezplatném užívání hřiště se vždy domluvili. Pozemek, který do hřiště zasahuje, ale před časem zdědil nový majitel.

Ten se chtěl s klubem domluvit na nájemném, nebo odkupu. „Finanční podmínky, za které nám to chtěl pronajmout, pro nás byly v podstatě neakceptovatelné. A za odkup pozemku, byť se jedná o travní porost, chtěl tržní cenu za stavební parcely, takže to také nebylo v našich možnostech,“ říká Jiří Hrabánek.

ZOO s aligátory

Brno nevlastní pozemky pod silnicemi ve městě. Čtvrt století starou chybu úřady složitě napravují

Číst článek

Majitel pozemku Tomáš Plánský pro Český rozhlas uvedl, že se mu podmínky užívání nastavené po dohodě s předchozími majiteli zdály nevýhodné, a chtěl proto vyjednat nové.

S plochou má teď už konkrétní plány, a to je i důvod, proč začal stavět plot. „Já jsem odmala takový blázen do zvířat a rozhodl jsem se, že místo toho bych tam rád udělal malou zoo s aligátory. Už na tom pracujeme,“ prozrazuje.

Obec Litvínovice, pod kterou Mokré spadá, podala ohledně instalace plotu podnět na stavební úřad. Podle obecního úřadu se odehrála nezákonně. Tomáš Plánský to ale odmítá. „Já mám informace, že všechno by mělo být v rámci předpisů a stanov. Víc k tomu zatím nemohu říci,“ reaguje.

Vedení obce se teď snaží celou situaci vyřešit směnou pozemků. Cílem je získat hned vedlejší plochu, která patří zemědělskému družstvu. Podle litvínovického starosty Martina Krále by to pomohlo vyřešit i další problém, pod hřištěm totiž vede vysokokapacitní vodovodní potrubí.

Dohoda nicméně nebude jednoduchá. „Jako obec se musíme chovat jako správní hospodáři, takže dohoda bude jenom tehdy, když to budou směny logické,“ připomíná Martin Král.

Do té doby, než se celá situace vyřeší, chtějí fotbalisté dál trénovat alespoň na té ploše, která jim zbyla.

Matěj Vodička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme