Mokré silnice pokryté rozbředlým sněhem i náledím. Silničáři vyzývají řidiče k opatrnosti

Silnice napříč téměř celým Českem jsou po nočním sněžení sjízdné jen se zvýšenou opatrností. V některých regionech komplikuje dopravu také silný vítr. Podle předpovědi meteorologů je na východě Moravy a Slezska možné očekávat sněžení, v nižších polohách i déšť se sněhem. Místy se může tvořit náledí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři řidiče vyzývají k opatrnosti, na mnoha místech republiky silnice pokrývají zbytky rozbředlého sněhu. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

Po nočním sněžení jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností některé silnice v Moravskoslezském kraji. Zejména na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách na beskydské straně kraje mohou být zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření nebo ujetá vrstva krytá posypem. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku je uzavřena pro nákladní vozy s přívěsem. Podle předpovědi meteorologů je ještě možné na východě Moravy a Slezska očekávat sněžení.

Česko potrápí nevlídné počasí. Na východě napadne až 40 cm sněhu, na západě hrozí ledovka

Číst článek

Silnice ve Zlínském kraji pokrývá vrstva rozbředlého sněhu, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Dopravu v regionu komplikuje také silný, místy až nárazový vítr. Na Vsetínsku navíc hrozí tvorba náledí.

V kraji platí do 10.00 výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před novou vysokou sněhovou pokrývkou a náledím. Sněžení by mělo během dopoledne postupně ustávat, odpoledne bude oblačno s ojedinělými sněhovými přeháňkami.

Na Vysočině jsou silnice po chemickém ošetření mokré. Postaralo se o to více než 120 sypačů. Na silnicích nižších tříd leží na Třebíčsku a Pelhřimovsku ujetá vrstva sněhu. Kryje ho posyp.

Opatrnost při jízdě je podle silničářů na místě, protože silnice mohou místy namrzat. Teploty se v noci držely na celém území kraje pod nulou. 

Podobná situace je také v Jihočeském kraji, kde jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Vozovky zůstávají většinou po chemickém ošetření mokré. Na silnicích nižších tříd na Jindřichohradecku a Písecku leží zledovatělá nebo ujetá vrstva sněhu.

Silnice jsou po nočním sněžení mokré, na některých místech na nich zůstává rozbředlý sníh. Ilustrační foto. | Foto: Šárka Škapiková | Zdroj: Český rohlas

Na většině území kraje je po ránu zataženo nebo oblačno. Pouze na Prachaticku je jasno. Teploty po ránu klesly od nula do minus šesti stupňů Celsia.

Několik centimetrů sněhu napadlo v noci také v Olomouckém kraji. Silnice jsou ráno kvůli zbytkům rozbředlého sněhu sjízdné se zvýšenou opatrností. V horských oblastech může být místy i náledí.

Nejvíce sněhu napadlo na Červenohorském sedle, kde je již silnice po chemickém posypu mokrá se zbytky rozbředlého sněhu. Vozovka může místy namrzat.

Opatrní by měli být také řidiči v Ústeckém kraji. Na silnicích nižších tříd v Krušných horách leží zbytky rozbředlého sněhu. Dálnice D7 a D8 a silnice prvních tříd jsou po chemickém ošetření mokré a sjízdné bez omezení. Na komunikacích druhých a nižších tříd v horských oblastech leží místy zbytky rozbředlého sněhu. Uzavřená zůstává silnice z Loučné pod Klínovcem do Výsluní na Chomutovsku. Dopravu podle policejní databáze nekomplikuje žádná vážnější nehoda.

Na zledovatělý sníh na silnicích si musí řidiči dávat pozor v Orlických horách. Na silnicích nižších tříd v Krkonoších pak leží rozbředlý sníh. Při jízdě na Horní Malou Úpu na hřebenech Krkonoš si řidiči musejí dát pozor na sněhové jazyky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme