Moldavan je podezřelý z vraždy devítileté Ukrajinky u Drážďan. V centru Prahy ho dopadla česká policie

Policie v pátek v centru Prahy zadržela cizince, který je podezřelý z násilného trestného činu v Německu. Policie o tom informovala na síti X. Následně potvrdila, že jde o Moldavana, po kterém policisté v několika evropských zemích pátrali kvůli podezření z vraždy devítileté dívky v Sasku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie, ilustrační foto

Pražští policisté dopadli Moldavana podezřelého z vraždy u Drážďan (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pražští policisté dnes (v pátek) v centru metropole zadrželi hledaného muže, který je podezřelý z násilného trestného činu v Německu,“ uvedla policie bez bližších podrobností. Policejní mluvčí Richard Hrdina následně potvrdil, že případ souvisí s pátráním Moldavanovi, kterého německá policie podezírá z vraždy dívky.

Dívka původem z Ukrajiny se ztratila 3. června cestou do školy. Po více než týdenním pátrání se v úterý našlo její tělo v lese u saského města Döbeln, který leží nedaleko Drážďan. Vyšetřovatelé uvedli, že se stala obětí trestného činu, nebyla ale sexuálně zneužita.

Muž podezřelý z vraždy je podle serveru německého listu Bild expřítelem dívčiny matky. V den zmizení ho poblíž zachytila bezpečnostní kamera. Jeho mobilní telefon se měl přihlásit do sítě právě ve městě Döbeln a navíc v den zmizení muž kolem 09.40 napsal zprávu matce dívky a chtěl, aby mu rychle odpověděla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme