Sněmovna je opět kompletní. Slib složila poslankyně Červíčková, která nahradila Pelikána

Sněmovna je znovu kompletní. V úvodu úterní schůze složila slib nová poslankyně hnutí ANO Monika Červíčková. Ve sněmovních lavicích nahradila dosluhujícího ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána z ANO, který ve vysoké politice končí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně Monika Červíčková z ANO | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Ředitelka neziskové organizace Monika Červíčková také převzala od předsedy sněmovny a svého stranického kolegy Radka Vondráčka osvědčení o zvolení.

Pelikán jako poslanec končí. Předseda sněmovny Vondráček přijal jeho rezignaci

Číst článek

Vznik jejího mandátu v úterý projednal i mandátový a imunitní výbor. Červíčková byla první náhradnicí na pražské kandidátní listině hnutí ANO.

Poslanecký mandát složil ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán před týdnem. Úplný odchod z vysoké politiky avizoval už v dubnu.

Vyloučil, že by mohl pokračovat v příští vládě, kterou skládají ANO a ČSSD a prezident Miloš Zeman ji jmenuje ve středu ráno. V kabinetu nahradí Pelikána poslankyně ANO Taťána Malá.

Svůj odchod z politiky zdůvodnil Pelikán začátkem dubna mimo jiné názorovým rozchodem s hnutím ANO, jehož členem ale chce zůstat. Hodlá se vrátit do advokacie a chce také přednášet na právnické fakultě.

Pelikán je v tomto volebním období pátým poslancem, který složil mandát. Hned na listopadové ustavující schůzi rezignovali středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), její liberecký kolega Martin Půta (STAN) a bývalý senátor Jiří Hlavatý (za ANO). Koncem března se poslaneckého mandátu vzdal někdejší premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme