Mora pro Radiožurnál: Za negativní obraz Česka v čele Evropy může příliš sebevědomá propagace

Za špatný obraz českého předsednictví Evropské unii může mimo jiné i sebevědomá propagační kampaň. Ve 20-ti minutách Radiožurnálu to řekl náměstek ministra pro evropské záležitosti Marek Mora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předsednictví ČR v EU (logo)

předsednictví ČR v EU (logo)

"Myslím si, že jsme na začátku neměli úplně dobrý obraz, který se postupně zlepšoval. Sami jsme to trošku vybudili mediálními akcemi typu Evropě to osladíme nebo Entropou. Z mého pohledu jsme měli sebevědomou komunikační strategii. Nakonec to dopadlo lidově řečeno tak, že jsme si naběhli na vidle, když jsme sami sobě podřízli vládu během předsednictví, což není úplně standardní krok. V kombinaci všech těchto faktorů bylo to vyznění trochu smutné," uvedl Mora.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marek Mora o českém předsednictví EU

České předsednictví Evropské unii dnes po šesti měsích končí. Premiér Jan Fischer v 17 hodin poděkoval politikům, státním úředníkům a dalším osobnostem, které se na chodu předsednictví podíleli. Zítra už převezme otěže v čele Evropy Švédsko.

Přečtěte si také:
Fischer a Topolánek hodnotí české předsednictví jako úspěšné
Evropští poslanci hodnotí české předsednictví
Do čela Evropské unie nastupují Švédi, Češi končí
České předsednictví končí bez ovací
Vondra: Šéfování Unii Česko zvládlo
Šéfování Západu ukázalo, že chybí česká síť v Bruselu

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme