Morava vydala tělo utonulé vodačky

Pětadvacetiletou kajakářku, která včera zmizela v řece Moravě u Otrokovic, nalezli dnes vpodvečer utonulou. Její tělo leželo na břehu tři kilometry po proudu od pravděpodobného místa neštěstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vodáci na Sázavě | Foto: Jan Rosenauer

Tělo objevil u břehu dobrovolník, který se podílel na pátrání. "Ženu jsme nalezli zhruba tři kilometry od místa neštěstí směrem po toku řeky Moravy před Napajedly," potvrdil mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček.

Studentka z Kroměřížska si v úterý vyzvedla z veslařské loděnice v Otrokovicích kajak a vydala se na trénink. Náhodný svědek její kajak nejdříve spatřil v okamžiku, kdy se s ním dívka převrátila, ale doplavala na břeh. Podruhé už zahlédl pouze převrácený kajak u břehu, ale bez kajakářky a zavolal policii.

Hned potom se do pátrání zapojili policisté i potápěči, práci jim ale komplikovala kalná voda a členité dno řeky. Tělo vyplavalo na povrch až po dvaatřiceti hodinách.

Martin Hromádka, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme