Moravskoslezský a Jihomoravský kraj hlásí další dva případy otravy metanolem

V Moravskoslezském a Jihomoravsém kraji se metylalkoholem otrávili další dva lidé. Třiapadesátiletý muž je v péči lékařů frýdecko-místecké nemocnice. Druhý pacient přiotrávený metanolem zas leží v nemocnici v Boskovicích . Stav tohoto 62letého muže podle lékařů ale není vážný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neurologická jednotka intenzivní péče | Foto: Michal Trnka

Mezitím policisté v kraji kvůli aféře s jedovatým alkoholem zadrželi dalšího člověka. Počet zadržených se tak zvýšil na 18 lidí, 15 bylo obviněno, deset z nich soud poslal do vazby.

V České republice podle posledních oficiálních informací za poslední týdny zemřelo na otravu metanolem 23 lidí.

Částečná prohibice v Ćeské republice pravděpodobně potrvá nejméně do konce příštího týdne. To je termín, kdy má Státní tiskárna cenin vyrobit nové kolky. Ochranné proužky pak získá jenom prověřený a zdravotně nezávadný alkohol. Zásoby ve skladech teď čekají rozsáhlé kontroly.

Včera vyzvala Evropská komise Českou republiku, aby kvůli sérii otrav jedovatým metylem úplně zakázala vývoz tvrdého alkoholu. České lihoviny se teď nedostanou do Polska a na Slovensko.

Rodný list lihovin již existuje. Nový systém značení není efektivní, říkají výrobci

Číst článek

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme