Moravskoslezský kraj dál trápí smog, limity překročí až dvojnásobně

Meteorologové v sobotu dopoledne vyhlásili smogovou situaci v celém Moravskoslezském kraji.V regionu byla přitom odvolána v pátek, kvalita ovzduší se ale v noci v celém regionu znovu zhoršila. V celém kraji jsou zhoršené rozptylové podmínky. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog a mlha nad pardubickým nádražím

Smog a mlha nad pardubickým nádražím | Foto: Honza Ptáček

Průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší ráno na některých místech regionu opět dosahovaly dvojnásobku imisního limitu. Mezní hranice je 50 mikrogramů na metr krychlový.

„Rozptylové podmínky budou v sobotu většinou mírně nepříznivé. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat nad hodnotou imisního limitu, místy i dvojnásobně," uvedli v sobotu meteorologové.

Zhoršené kvalitě ovzduší nasvědčují i aktuální hodinové koncentrace, podle nichž byla ráno situace v kraji hodnocena převážně jako špatná.

Smog trápí kraj hlavně na podzim a v zimě. Letos se se zhoršenou kvalitou ovzduší potýká prakticky od začátku roku.

Ke znečištěnému ovzduší přispívá nejen průmysl, ale i doprava, topení v domácnostech a škodliviny ze sousedního Polska. V Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nejhorší ovzduší v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme