Moravský Krumlov se chce vyhnout vydání epopeje

Slovanská epopej by se mohla začít stěhovat z moravskokrumlovského zámku do pražského Veletržního paláce. Cestu k převozu monumentálního díla otevřel verdikt znojemského okresního soudu ze čtvrtka minulého týdne. Podle něj je Moravský Krumlov povinen umožnit Praze, aby si slavná plátna odvezla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovanská epopej

Slovanská epopej | Foto: kultura.praha-mesto.cz

Praha v této chvíli o možnosti přestěhovat slavné dílo nepochybuje. Galerie hlavního města Prahy připravuje převoz, který by měl začít v polovině října. Zcela jiný názor má ale Moravský Krumlov.

„Soud samo předběžné opatření zakazující manipulaci s dílem nezrušil, pokus o přestěhování epopeje by mohl být proto patrně považován za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí,“ myslí si starosta Jaroslav Mokrý.

Proti zákazu moravskokrumlovských úředníků se hlavní město Praha odvolalo k Jihomoravskému krajskému úřadu. Rozhodnutí o jeho oprávněnosti by mělo padnout už ve středu.

Proti převozu opět protestují obyvatelé Moravského Krumlova a chtějí získat i podporu dalších obyvatel kraje. Petici proti stěhování podepisovali lidé o víkendu i v Brně.

Igor Maňour, Zuzana Kopuletá, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme