Moravu a Slezsko zasáhne vydatný déšť. Pozor na aquaplanning, varují meteorologové

Meteorologové varují před silným deštěm na Moravě a ve Slezsku. Odpoledne a večer tam budou srážky sílit - napršet má až 50 litrů vody na metr čtvereční.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ztráta přilnavosti pneumatiky k vozovce vlivem vody, která se dostala mezi pneumatiku a vozovku se označuje jako aquaplanning. Auto pak po vozovce „bruslí“. (Ilustrační snímek) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Potoky v oblasti Beskyd můžou dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. Výstraha meteorologů platí do pondělní jedné hodiny ráno.

Teploty pod průměrem, v noci i jen tři stupně Celsia. Na přelomu září a října se ochladí a bude pršet

Číst článek

„Během noci na pondělí déšť postupně ustane. Při silném děšti je vhodné dostatečně snížit rychlost jízdy autem, protože hrozí nebezpečí aquaplanningu. Při průtoku vody přes komunikace nepřejíždět, protože je to nebezpečné,“ řekla Radiožurnálu meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu Jana Hujslová.

Přelom září a října bude chladný. V noci teploty mohou klesnout jen na několik stupňů nad nulou. Týdenní průměr teplot bude příští týden činit zhruba 15 stupňů, další týden stoupne na asi 17 stupňů, první říjnový týden se ještě bude blížit k 16 stupňům, ale druhý týden v říjnu klesne téměř na 14 stupňů.

Linda Nguyenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme