Moravu postihly záplavy, v Novém Jičíně si vyžádaly život jedné ženy

Intenzivní deště zvýšily hladiny moravských řek. Voda z rozlitých toků ve středu doslova zaplavila Novojičínsko. Hasiči tam museli evakuovat obyvatele rodinných domů. Z rozvodněného potoka záchranáři vytáhli jednu ženu v bezvědomí, kterou se jim již nepodařilo oživit. Po silném dešti se zdramatizovala i situace na Vsetínsku, kde zůstaly pod vodou stovky domů v několika obcích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavy řek a průtoky vody (24. 6. 2009, 23:00) | Foto: Povodí Odry

Na Novojičínsku jsou nejvíce postiženy obce Mořkov, Životice a Hodslavice. Na Vsetínsku jsou zasaženy obce mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm. Místní toky se v nich vylily z břehů a zaplavily sklepy a přízemí domů. Pod vodou je také řada úseků silnic.

"Voda napáchala značné škody v několika obcích, které byly doslova odříznuty od okolního světa. Docházelo k pádům drátů elektrického vedení, některé obce žádaly o kompletní vypnutí elektrického proudu. V Stříteži nad Bečvou voda podemlela železniční trať - nechali jsme okamžitě zastavit celou dopravu. Organizujeme také příjezd těžké techniky, která bude odklízet naplaveniny a další překážky, které voda s sebou přinesla," řekl Radiožurnálu mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

V Zubří voda zablokovala hlavní silniční tah na Slovensko. Několik automobilů, které se tudy snažily projet, se utopilo a hasiči je museli vyprošťovat.

Vodohospodáři očekávají další zvyšování vodních hladin na některých řekách v Moravskoslezském kraji. Naopak na jihu Čech se už situace zvolna uklidňuje. Nejvyšší povodňový stupeň, tedy ohrožení, platil vpodvečer už jen na Malši v Pořešíně.

Přečtěte si také:
Záplavy budou hrozit na jihu Čech a severu Moravy do čtvrtka

Jana Zemanová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme