Moravu potrápí další silné bouřky a kroupy. V Třinci blesk zasáhl chlapce, na Zlínsku voda vytopila kemp

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pro Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj kvůli silným bouřkám. Varování před bouřkami platí až do nedělní 17. hodiny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

marc-wieland-86482_170723-103412_rez.jpg | Foto: Marc Wieland | Zdroj: Fotobanka Unsplash

„Na severovýchodě území se místý budou tvořit bouřky, které budou výjimečně silné, zejména s přívalovými srážkami s úhrny kolem 35 mm,“ varuje ČHMÚ. Objevit se mohou i kroupy.

Obyvatelé krajů by si měli dát pozor i na nárazový vítr, který bude foukat kolem 20 m/s. Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst a sklepů

Český hydrometeorologický ústav upozorňuje, aby lidé dávali pozor před větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví a zásahu bleskem.

Víkend ve znamení bouřek

Patnáctiletého chlapce v sobotu při večerní bouřce v Třinci na Frýdecko-Místecku zasáhl blesk. Záchranáři jej ve vážném stavu převezli do nemocnice. V neděli to řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Postiženého pak sanitka převezla na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Třinci. Jeho stav podle Humpla zůstával v době předání nadále velmi vážný.

Zlínsko v sobotu v podvečer zasáhla silná bouřka s přívalovým deštěm a místy i kroupami. Nedaleko Luhačovic dešťová voda zaplavila kemp, hasiči likvidovali spadlé stromy a čerpali vodu ze sklepů. Bouřka zasáhla také sousední Olomoucký kraj, kde hasiči museli zasahovat na několika místech.

Bouře v sobotu odpoledne v Pardubickém kraji lámala stromy a zatopila garáž a dva domy. U Tatenic na Orlickoústecku strom spadl na auto a zablokoval silnici.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme