Moskva kritizuje svobodu slova nebo postavení žen v ČR. ‚Neokupujeme sousední země,‘ kontruje Praha

Ruská diplomacie tvrdí, že české úřady se zapojují do „destruktivních zahraničně politických akcí“ místo toho, aby řešily chronické problémy země. V „české“ části své zprávy o dodržování lidských práv ve světě to na sociálních sítích uvedlo ministerstvo zahraničí země, která už déle než rok pokračuje v ozbrojené a krvavé agresi vůči sousední Ukrajině. Praha tak zareagovala připomínkou ruského chování a zločinů v této válce.

Moskva/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Chronické problémy Česka: neunášíme děti, nebombardujeme nemocnice a neokupujeme sousední země,“ odpověděla česká diplomacie a doporučila Moskvě „vypadnout“ z Ukrajiny, kterou Rusko napadlo před 517 dny. Mezinárodní trestní soud už na ruského vůdce Vladimira Putina vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska.

Rusko nejspíš plánuje na okupovaném území postavit trestanecké kolonie. Už teď zadržuje tisíce Ukrajinců

Číst článek

Ruská zpráva tvrdí, že v Česku budí kritiku fungování médií a „znepokojení“ prý vyvolává také stav svobody slova.

Na sociálních sítích byla zpráva ruského ministerstva zveřejněna právě v den, kdy ruská generální prokuratura označila za „nežádoucí“ ruskou televizi Dožď jako další z řady nezávislých médií, jejichž působení je v současném Rusku zakázáno.

Ruská diplomacie se také zmiňuje o kritice mezinárodních organizací na ochranu lidských práv, pokud jde o rasistické předsudky a rasisticky motivované útoky „proti muslimům, Romům, Židům, migrantům a aktivistům národnostních menšin“.

Zdrojem kritiky je podle Moskvy i stav české justice, postavení žen či problematika domácího násilí. Problémy má prý Česko podle Moskvy i při ochraně práv dětí, zejména pokud jde o rozšířené sexuální vykořisťování a zneužívání.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme