Tramvaje ustoupí autům. O víkendu bude omezená doprava na pražském mostě Legií

O posledním březnovém víkendu bude omezen provoz automobilů a tramvají na mostě Legií v centru Prahy. Tramvaje budou v sobotu most objíždět a auta ve směru od Národního divadla projedou jen po kolejích. Informovala o tom ve středu Technická správa komunikací (TSK). Důvodem omezení je pokračování diagnostických prací na mostě, který je ve špatném stavu a město plánuje jeho rekonstrukci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most Legií v Praze. (Ilustrační snímek) | Foto: Matthew Black | Zdroj: Flickr.com | CC BY-SA 2.0,©

Diagnostika mostu začala loni v létě, v listopadu se uskutečnily zatěžovací zkoušky mostu s pomocí šesti naložených nákladních aut. Nyní čeká most geologický vrt do jedné z jeho opěr. Data z diagnostiky pro TSK zpracovávají odborníci z Kloknerova ústavu při ČVUT, finální dokument by podle dřívějších informací měl být hotov v polovině roku. Správa komunikací jej potřebuje pro přípravu projektu celkové rekonstrukce mostu, která by mohla začít příští rok.

Praha chce letos začít s přípravou rekonstrukcí velkých mostů. Oprav ale zatím moc neprovede

Číst článek

Při víkendovém vrtu získají odborníci materiál k rozboru. „V sobotu od šesté hodiny ranní budeme připravovat vše potřebné k provedení dodatečného geologického vrtu do opěry mostu. V neděli už nás pak čeká jen sanace tohoto zkušebního vrtu,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka.

V sobotu po mostě nepojedou tramvaje vůbec a namísto nich po kolejích pojedou auta ve směru od Národní třídy. V opačném směru se práce automobilového provozu nedotknou, přes most se bez problémů dostanou také pěší. Výluka se dotkne linek 9, 22 a 23. V neděli se tramvaje na most vrátí, společně s nimi po kolejích budou jezdit i auta.

Problémy se stavem mostů se v Praze řeší dlouhodobě, předloni v Troji spadla lávka. Kromě mostu Legií se nyní provádí diagnostika Hlávkova mostu, který je rovněž ve špatném stavu. Připravuje se i diagnostika Palackého, Barrandovského nebo Lanového mostu na Jižní spojce. Špatně je na tom také Libeňský most, kde město připravuje rekonstrukci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme