Most, po kterém jezdil na kole Tomáš Holý ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, se dočká opravy

Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili peníze na záchranu Podsemínského mostu, který si zahrál ve filmech Jak dostat tatínka do polepšovny a Kletba bratří Grimmů. A to přesto, že most leží v jiném kraji, v Libereckém. Částku našli hradečtí zastupitelé v dotačním programu Obnovy venkova, do kterého hejtmanství pošle letos asi o třetinu více prostředků než vloni, 88 obcí si rozdělí celkem 64 milionů korun.

Troskovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podsemínský most

Podsemínský most | Zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Podsemínský most vede přes řeku Žehrovku v části obce Troskovice na Semilsku, tedy v Libereckém kraji. Má jeden oblouk a ten je od roku 2020 zavřený, protože je v havarijním stavu. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Královéhradecký kraj se společně s Libereckým krajem bude podílet na opravě mostu, který si zahrál i ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny

Kamenný pískovcový most teď zachrání peníze ze dvou sousedních hejtmanství, pětimilionová podpora se našla v programu Obnovy venkova Královéhradeckého kraje.

Stejnou částku pošle na obnovu mostu také Liberecký kraj. Most totiž leží na hranici obou krajů.

Jednooblouková stavba je dobře známá z oblíbeného rodinného filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, na kole po něm jezdil herec Tomáš Holý a jeho filmoví rodiče František Němec a Jana Preissová. Objevil se také ve snímku Kletba bratří Grimmů.

Podsemínský most ve snímku Jak dostat tatínka do polepšovny (archiv ČT) | Zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Královéhradecké hejtmanství pošle na opravu mostu peníze z programu Obnovy venkova. Letos v něm rozdělí 64 milionů korun mezi 88 obcí, to je asi o třetinu vyšší částka než v loňském roce.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme