Náklady na opakované senátní volby zaplatí Most. Pravomocně o tom rozhodl soud

Náklady 2,2 milionu korun na senátní volby v Mostě, které se v roce 2017 opakovaly, musí ministerstvu financí zaplatit město. Odvolací krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potvrdil rozhodnutí okresního soudu. Volby se konaly dvakrát kvůli postupu bývalé tajemnice, která dostala od soudu podmínku, protože nepřihlédla k odvolání kandidatury Aleny Dernerové.

Ústí nad Labem (Aktualizováno: 10:06 1. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místa, kde se natáčel seriál Most! Kostel Nanebevzetí Panny Marie (farář ve zpovědnici si nalívá kebuli z placatky a Eda řeší , kdy mu stojí a kdy ne)

Náklady 2,2 milionu korun na senátní volby v Mostě, které se v roce 2017 opakovaly, musí ministerstvu financí zaplatit město (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zástupce ministerstva financí ani města Most se ve středu jednání nezúčastnili. Magistrát se chce nejprve seznámit s rozsudkem a jeho odůvodněním.

„S vyjádřením k věci Most počká na písemné vyhotovení rozhodnutí,“ řekla mluvčí města Klára Vydrová.

Končící Dernerová: Když měl protikandidát podporu SPD a ANO, nemohla jsem při tak nízké účasti zvítězit

Číst článek

Advokát Mostu Tomáš Kindl v závěrečné řeči navrhl, aby odvolací soud žalobu státu zamítl, protože věc už byla promlčena, zmařeny byly původní volby v říjnu 2016, ale částka vyčíslená ministerstvem financí se vztahuje k opakovaným volbám v lednu 2017.

Okresní soud žalobu ministerstva financí vztáhl k opakovaným volbám a podle toho nárok za promlčený nepovažoval. Právní zástupce ministerstva financí Jiří Straka navrhl, aby krajský soud zamítl odvolání a potvrdil rozhodnutí mosteckého soudu. Soudce Jiří Vild ve středu řekl, že námitka není důvodná a věc promlčena není.

Stát částku původně požadoval zaplatit po úřednici, která ve volebním roce 2016 odmítla vyhovět žádosti zmocněnkyně a první místopředsedkyně tehdy rozpolceného hnutí Severočeši.cz Hany Jeníčkové na stažení kandidatury Aleny Dernerové. Následně Dernerová zvítězila.

Nejvyšší správní soud ale po stížnostech volby zrušil a nařídil je opakovat. Dernerová vyhrála znovu, v opakovaných volbách kandidovala za nezávislé.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme