Mostecká policie prověřuje obsah volebního plakátu. ‚Nulová tolerance nepřizpůsobivým,‘ stojí na něm

Propagačním sloganem s dovětkem „nulová tolerance nepřizpůsobivým“ uskupení Otevřená radnice Most se zabývá tamní policie. Ta současně kvůli volbám přijala jedno trestní oznámení, jak serveru iROZHLAS.cz uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Uskupení vede do voleb bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný, kterého už dříve stíhala policie v souvislosti s haněním Romů.

Most Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Máme jedno oznámení, to prověřujeme. Ten plakát šetříme z úřední povinnosti, kdy sami prověřujeme, zda se ve znění plakátu a v komentáři nejedná o protiprávní jednání,“ řekla redakci mluvčí policie v Mostě Ludmila Světláková.

Zda se trestní oznámení týká daného předvolebního materiálu, ale neupřesnila. Že se kvůli plakátu obrátí na policii, však už dříve avizoval kandidát do Senátu za Chomutovsko Petr Jano, který podle svých slov odsuzuje „útoky vedoucí k fašizaci a dělení společnost“.

Jano redakci potvrdil, že trestní oznámení skutečně podal. „Už je to poslané. Budeme takto postupovat s každým, kdo bude veřejně ponižovat, hanobit a manipulovat veřejnost předsudky,“ řekl serveru iROZHLAS.cz.

Na propagačních materiálech strany stojí například: „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ s dovětkem „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“.

Na celou věc upozornila na sociálních sítích nezisková organizace Romea. Ta současně ve svém dalším příspěvku píše, že podobných plakátů lze v republice najít více od různých politických subjektů. 

Zkratka pro štěnice

Novotný pro server Aktuálně.cz už dříve uvedl, že slogan je podle něj zkratkou pro problém se štěnicemi, šváby a potkany, který obyvatele Mostu dlouhodobě sužuje.

„Chceme iniciovat, aby deratizace a dezinsekce proběhla pod patronací města ve všech bytových domech v celém městě,“ napsal serveru Novotný.

Bývalého náměstka ministra průmyslu a obchodu Novotného (dříve ČSSD) v minulosti stíhala policie v souvislosti s haněním Romů na facebooku. Soud jeho stíhání letos v květnu podmíněně zastavil. Novotnému za hanobení národa hrozily až tři roky vězení.

kno, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme