Mostecká ČSSD kontroverzní billboardy stáhnout nechce

Užší vedení mostecké ČSSD nevidí důvod, proč by měly z města zmizet kontroverzní předvolební billboardy. Mostečtí kandidáti jsou přesvědčení, že heslo na billboardech je v pořádku. Na odpoledním zasedání se dohodli, že počkají na další reakce z řad ČSSD v kraji.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedení ČSSD chce po mostecké organizaci, aby odstranila kontroverzní billboard s mosteckým lídrem Karlem Novotným

Vedení ČSSD chce po mostecké organizaci, aby odstranila kontroverzní billboard s mosteckým lídrem Karlem Novotným | Zdroj: ČTK

Vedení ČSSD nicméně vyzvalo mosteckou organizaci sociální demokracie, aby plakáty v kampani před komunálními volbami nepoužívala. Text billboardu mluví o národnostní většině a jednotném státě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda mostecké organizace ČSSD Lubomír Holý v pořadu Stalo se dnes.

Špičky strany se domnívají, že jeho interpretace může celostátně poškodit dlouhodobou pověst nejsilnější opoziční strany.

O kontroverzních volebních billboardech Karla Novotného, lídra kandidátky ČSSD do komunálních voleb v Mostě, už výkonný výbor jednal v úterý. I ten dospěl k závěru, že neví, proč by měl Karel Novotný své heslo měnit.

Problém celého okresu

Především rómské organizace se přitom proti předvolebnímu sloganu kandidáta ČSSD na úřad primátora Mostu: "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla!", ohradily. Server romea.cz heslo označuje za xenofobní.

„Definitivně ještě rozhodnuto není. Dohodli jsme se, že tento problém je problémem celého okresu, takže musí rozhodnout o změně, stažení, nebo nestažení sloganu okresní výkonný výbor,“ řekl předseda mostecké organizace ČSSD Lubomír Holý.

Podle mostecké ČSSD není billboard nijak xenofobní nebo rasistického. „Našim nápisem jsme chtěli vyprovokovat mínění lidí, kteří bydlí v Mostě,“ podotkl Holý. Podle něj totiž kroky magistrátu v posledních letech vedly ke zvýhodňování určitých občanů. „A pokud si to někdo překládá, že to byli jenom Romové, tak to je jeho problém. Není to myšleno takto,“ poznamenal.

„Není to práce jenom toho, že je teď před volbami. Proti těmto krokům jsme vystupovali celou dobu, když jsme byli v opozici. Nelíbí se nám jakékoli zvýhodňování menšiny nebo většiny. Jsme jedno město,“ zdůraznil Holý.

Dagmar Cestrová, ak, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme