Mostecká ČSSD nestáhne kontroverzní billboardy

Sociální demokraté v severočeském Mostě se rozhodli nestáhnout kontroverzní bilboardy regionálního lídra Karla Novotného. Politik na nich hlásá, že neví, proč by měl litovat, že je národnostní většinou. Za zbytečně agresivní přitom označil heslo i lídr ČSSD Bohuslav Sobotka a vybídl mosteckou buňku, aby plakát stáhla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mostecko | Foto: Tomáš Adamec

Sociálně demokratický poslanec za ČSSD Josef Tancoš si nemyslí, že by bylo heslo příliš agresivní a že by mohlo radikalizovat společnost. Mostecká ČSSD proto jednohlasně rozhodla, aby billboard zůstal.

„Správně jsem trefili do místa, které trápí většinu občanů. V Mostě je tento problém zvlášť palčivý. Jedna skupina obyvatel tu byla upřednostněna oproti jiným,“ řekl Tancoš.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kontroverzních bilboardech ČSSD v Mostě diskutovali sociálně demokratický poslanec z Ústeckého kraje Josef Tancoš a volební kandidát, předseda ústecké organizace Pirátské strany a expert na projevy extremismu Miroslav Brož

Volební kandidát, předseda ústecké organizace Pirátské strany a expert na projevy extremismu Miroslav Brož by podobné heslo čekal bych spíš od Dělnické strany.

„Pokud to ale občané vidí na billboardu mainstreamového politika, tak jim podobné názory přijdou mainstreamové.“

„Ten billboard mluví o Romech i když tam slovo Rom nikdo nepoužil. Romy u nás lidé nemají z mnoha důvodů rádi a politici a jejich PR agentury rychle přišli na to, že pokud v kampani použijí protiromskou rétoriku, přinese jim to hlasy voličů,“ prohlásil Brož.

Podobný billboard nechal v Ústí nad Labem vyvěsit už v roce 2008 bývalý hejtman kraje Jiří Šulc z ODS. Zněl: "Makejte gadžové, ať se máme líp."

Igor Maňour, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme