Mostečtí policisté mají pohotovost kvůli koncertu skinheads

Desítky policistů mají v Mostě plnou pohotovost. V tamním rockovém klubu Záchranka totiž koncertují skinheadské skupiny a policie se obává výtržností. Holé lebky sice tvrdí, že žádný útok neplánují, početná romská komunita v Mostě má ale strach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Hudební produkce začala ve 20:30 a skončí patrně pozdě v noci. Na pořádek budou dohlížet po celou dobu koncertů desítky policistů pořádkové, kriminální i dopravní služby a také městští strážníci.

Policie ještě před koncertem zadržela čtyři lidi. "Předvedli jsme čtyři osoby k podání vysvětlení pro podezření ze spáchání trestného činu. Mohla by to být propagace a podpora hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka," potvrdila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Jiné problémy zatím policisté nezaznamenali. U podniku se neobjevili ani anarchisté. Ti na koncert skinheadských kapel upozornili plakáty, které vylepili po celém městě. Informovali o tom, že lídrem kapely Randall Gruppe je Brňan Martin Korec, spoluzakladatel Bohemia Hammer Skinheads, a texty skupiny ostře útočí na Romy či homosexuály.

S Randall Gruppe má v Mostě vystoupit i skupina Squad 96, členové místní kapely KTC se z osobních důvodů omluvili. Organizátoři koncert označili za punkrockový protest proti komunismu a drogám.

Mostecká romská komunita je i přes prohlášení policie o zajištění pořádku znepokojena. Dvakrát do roka se totiž příznivci extremistických hnutí v Mostě shromažďují, a to u příležitosti narození Adolfa Hitlera a úmrtí mladého skinheada, jehož v potyčce usmrtil Rom.

Když brněnští Randall Gruppe hráli v září v Praze 5 na Zlíchově, skinheadi napadli kameramana České televize a z rasových důvodů cestujícího v metru. Policie útočníka na kameramana zadržela a obvinila z výtržnictví a poškozování cizí věci. Obvinila také tři mladíky, kteří zaútočili v metru.

Eva Holá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme