Mostečtí záchranáři hledají v řece šestiletého chlapce

Hladiny našich řek a potoků se snižují. Podle hydrologů dosud odtálo zhruba 65 procent zásob sněhu. Odborníci přesto nevylučují, že při tání zbylého sněhu se horské a podhorské toky opět rozvodní. I při současném stavu ale stále hrozí - šestiletý chlapec spadl dnes do řeky Bíliny u čistírny odpadních vod v mostecké čtvrti Chanov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vypouštění přehrady | Foto: Filip Víšek

Pád šestiletého chlapce do rozvodněné Bíliny měl údajně vidět jeho o rok starší kamarád, který vše hlásil rodičům. Řeku nyní pročesávají mostečtí a bílínští hasiči. Pokud chlapec do vody skutečně spadl, je pravděpodobné, že by ho silný proud mohl odnést i několik kilometrů po proudu řeky.

Záchranci prohlédli břehy v délce asi 800 metrů, tma už další pátrání neumožnila. Pátrání bude ve středu pokračovat, k dispozici budou i čluny.

V posledních dnech je to už druhý případ v blízkém okolí. Už čtyři dny se bezvýsledně pátrá po 9letém chlapci z Jirkova, který spadl do Podrušnohorského přivaděče.

Milan Kopp, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme