Mostečtí záchranáři hledají v řece šestiletého chlapce

Hladiny našich řek a potoků se snižují. Podle hydrologů dosud odtálo zhruba 65 procent zásob sněhu. Odborníci přesto nevylučují, že při tání zbylého sněhu se horské a podhorské toky opět rozvodní. I při současném stavu ale stále hrozí - šestiletý chlapec spadl dnes do řeky Bíliny u čistírny odpadních vod v mostecké čtvrti Chanov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vypouštění přehrady | Foto: Filip Víšek

Pád šestiletého chlapce do rozvodněné Bíliny měl údajně vidět jeho o rok starší kamarád, který vše hlásil rodičům. Řeku nyní pročesávají mostečtí a bílínští hasiči. Pokud chlapec do vody skutečně spadl, je pravděpodobné, že by ho silný proud mohl odnést i několik kilometrů po proudu řeky.

Záchranci prohlédli břehy v délce asi 800 metrů, tma už další pátrání neumožnila. Pátrání bude ve středu pokračovat, k dispozici budou i čluny.

V posledních dnech je to už druhý případ v blízkém okolí. Už čtyři dny se bezvýsledně pátrá po 9letém chlapci z Jirkova, který spadl do Podrušnohorského přivaděče.

Milan Kopp, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme