Motejl žádá Klause o schůzku kvůli kritice ombudsmana

Ombudsman Otakar Motejl zaslal prezidentovi Václavu Klausovi dopis s žádostí o schůzku. Jejím tématem by měla být kritika hlavy státu, která v uplynulých dnech dopadla na úřad veřejného ochránce práv. Klaus jej totiž nazval dobrou trafikou s mizivě nízkou výkonností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otakar Motejl

"Požádal jsem pana prezidenta písemně o schůzku, eventuelně o návštěvu v Brně. Dopis odešel v pondělí a odpověď na něj dosud nemám," řekl Radiožurnálu Motejl s tím, že do své schůzky s prezidentem se nechce k záležitosti vyjadřovat.

Otakar Motejl je ve funkci veřejného ochránce práv od poloviny prosince 2000. Za tu dobu se podle svých slov s kritikou jeho úřadu, směřovanou z vrcholných politických míst, nesetkal.

Klaus ve vysílání Radiožurnálu řekl, že vždy bojoval proti úřadu veřejného ochránce práv. Prezident prohlásil, že funkce ombudsmana je úřadem, který nic nepřinesl, ničemu nepomohl. "Je to docela dobrá trafika pro někoho," poznamenal v rozhovoru.

Posláním veřejného ochránce práv je chránit občany před byrokracií a nečinností státních úřadů a institucí. Jen od ledna se na Motejla obrátilo s nejrůznějšími podněty 3000 lidí.

Gabriela Sahánková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme