Motorest U rybiček na D1 zůstane v provozu. Majitel se dohodl s ŘSD

Opravě dálnice D1 už nic nebrání. Majitel motorestu U rybiček Lukáš Zajíček, který opravu blokoval, už svou stížnost stáhl. S Ředitelstvím silnic a dálnic se dohodl, že sjezd k motorestu zůstane otevřený i během rekonstrukce. Na problém před časem jako první upozornil Radiožurnál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorest U rybiček | Foto: Petr Sehnoutka

„To vlastně bylo od začátku naším cílem, dostat se k dohodě o zachování odpočívky Brtnice a dalším provozu motorestu. Abychom ho mohli provozovat dál tak, jak jsme ho provozovali dosud. Podle dohody s ŘSD by měl být v roce 2013 vybudován připojovací pruh v délce asi 90 metrů. Pak následně v roce 2014 by mělo být projednáno vybudování plnohodnotného pruhu,“ uvedl Zajíček, který je s dohodou spokojený.

Rodina Lukáše Zajíčka na odpočívadle Brtnice provozuje motorest U rybiček už čtrnáct let. A přestože mají nájemní smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic až do roku 2046, stát hodlal kvůli modernizaci motorest od dálnice odstřihnout a odpočívadlo zrušit, protože už neodpovídá novým normám.

Zajíčkovi ale napadli stavební povolení na rozšíření této části dálnice, a stavbě tak hrozilo zdržení.

Libor Procházka, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme