Motoristé rozhodují o nejhorší díře na silnici. Projekt Výmoly 2012 ohlásí vítěze

S velkým ohlasem se mezi motoristy, ale i silničáři setkal druhý ročník projektu Výmoly.cz. Denně se na webu objevuje upozornění až na deset nových děr. Dnes po 13. hodině bude v Motožurnálu na základě internetového hlasování vyhlášena nejhorší silnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výmoly na silnici nedaleko Roudnice nad Labem. | Foto: Filip Jandourek

Na rozdíl od loňska se letos díky spolupráci se správci komunikací podařilo mnohé díry na silnicích i rychle opravit. „V loňském roce jsme za čtyři měsíce nasbírali 500 úseků. Nyní se nám 600 úseků podařilo za dva měsíce. Příjemně nás překvapila vstřícnost a v podstatě skutečně aktivní přístup silničářů. Máme registrovány už desítky opravených úseků a v tuto chvíli se pohybujeme mezi deseti až patnácti procenty,“ potvrzuje autor projektu Petr Čaník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Andrea Čánová se zajímala o stav silnice, která byla loni vyhlášena tou nejděravější

Loňským vítězem se stala spojnice mezi Bohumínem a Rychvaldem. Silničáři teď cestu ve velkém opravují a povrch z dvoukilometrového úseku postupně sundávají bagry. Cesta by měla být opravená koncem roku.

„Tato cesta byla smrtící pro spoustu lidí. Žena tam jezdila denně do práce a to byla smrt, opravdu. Tam těch aut ve škarpě, těch jsme tam viděli vždycky hromady. Takže je načase a děkujeme za to, konečně. Ať se to dělá třeba dva roky, to je jedno, ale hlavně ať to je,“ neskrývá nadšení jeden z místních.

„Je dobré, že to bude opravené. Je načase, že se s tím něco dělá. Lituji lidi, co tam bydlí teď, protože budou mít zastavěnou cestu, ale když ta cesta bude opravená, super. Protože byla úzká a fakt byla pořád rozbitá,“ dodává další řidič.

Andrea Čánová, Eva Kézrová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme