Motorku si složil sám, řidičák nikdy nevlastnil. Za sražení policistky je podezřelý z pokusu o vraždu

Policisté obvinili muže, který ve čtvrtek pod vlivem drog na motorce srazil a zranil v Mohelnici na Šumpersku policistku při výkonu služby. Za násilí proti úřední osobě a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu v případě prokázání viny hrozí až 12 let vězení. Čtyřiatřicetiletý muž ze Šumperska je stíhán na svobodě, uvedla v sobotu policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Šumperk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Řidič motocyklu policistku srazil a zranil ve čtvrtek krátce před 9:00 ve snaze vyhnout se silniční kontrole. Žena byla převezena do šumperské nemocnice, po ošetření skončila v domácím léčení a pracovní neschopnosti.

Agresivní motorkář srazil policistku v Mohelnici, je zraněná

Číst článek

Policisté naměřili motorkáři při kontrole v mohelnické Družstevní ulici rychlost 92 kilometrů v hodině. V Uničovské ulici se jej proto snažila zastavit další hlídka dopravních policistů.

„Policistka mu přitom zcela zřetelně a včas dávala zastavovacím terčem se vztyčenou pravou rukou znamení k zastavení motocyklu a levou rukou jej směřovala k pravému okraji vozovky. Na výzvu policistky k zastavení zareagoval řidič nejprve zpomalením jízdy. Ve vzdálenosti zhruba dvou až tří metrů před policistkou však zprudka přidal plyn a ve snaze z místa ujet zpříma na policistku najel. Té se přes veškerou snahu již střetu nepodařilo zabránit,“ uvedla Vybíhalová.

Po prudkém nárazu upadla žena na silnici. Po střetu s ní motorkář havaroval. „Policisté jej na místě zadrželi a na pomoc ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Oba účastníci byli po prvotním ošetření přepraveni k dalšímu vyšetření do šumperské nemocnice,“ sdělila mluvčí.

Osvobozen. Policista se při zákroku na ujíždějícího motorkáře nedopustil trestného činu, rozhodl soud

Číst článek

Policisté následně zjistili, že muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. „K jízdě užil neregistrovaný motocykl, který jak sám uvedl, si podomácku sestavil z různých dílů. Na motocykl připevnil registrační značku, kterou dle svého vyjádření dříve našel a ponechal si ji,“ uvedla Vybíhalová.

Řidič se na výzvu policie podrobil dechové zkoušce a také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Zatímco zkouška na alkohol v dechu byla negativní, test na přítomnost jiných návykových látek ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin, případně metamfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu však řidič odmítl.

Při kontrole policisté u muže nalezli také obaly obsahující sušenou rostlinnou hmotu a bílou krystalickou látku, pravděpodobně pervitin. Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále prověřují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme