Policie pátrá po motorkářích, kteří u Sentic napadli lesní dělníky. Pomoct mohou i obnovené fotografie

Tišnovští policisté vyhlásili pátrání po sedmi motorkářích, kteří se před několika dny projížděli lesy u Sentic a napadli lesní dělníky. Ti je upozornili, že jejich jízda je protiprávní. Motorkáři však dělníkům vyhrožovali a následně je napadli, jednomu přejeli nohu. Kriminalisté zveřejnili snímky z incidentu, které se jim podařilo obnovit v mobilu jednoho z dělníků a prosí veřejnost o pomoc.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupinka se lesem projížděla na motokrosových strojích bez poznávacích značek. Po upozornění ze strany dělníků, že jejich počínání je nezákonné, přerostly podle policie verbální v útoky ve fyzické napadení. Jeden z dělníku skončil na zemi a motorkář mu přejel nohu.

„Agresivní reakce ze strany motorkářů je zarážející. Nereagovali ani na skutečnost, že jeden z dělníků je zároveň členem lesní stráže,“ uvedl mluvčí policie z obvodu Brno-venkov Bohumil Malášek v tiskové zprávě. Před odjezdem motorkáři donutili napadeného dělníka, aby smazal fotografie, kterými incident dokumentoval. Ty se však podařilo následně obnovit.

„Z hlediska právní kvalifikace je to složitá záležitost. Bude záležet na dalších krocích a informacích, které získáme, a to především od samotných motorkářů. Jistě ale je, že v lese neměli co dělat,“ řekl Malášek serveru iROZHLAS.czTišnovští policisté také žádají veřejnost, aby se na ně obrátila v případě, že by měla informace vedoucí k zadržení pachatelů.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme