Motorkáři se sjíždějí na motobenefici. Výtěžek věnují dětem s autismem

V Zátopkově ulici na pražském Strahově se od brzkého rána sjíždějí motorkáři. Součástí motobenefice pro autistické děti je i spanilá jízda Prahou a jejím okolím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkář v džínech (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5, Dave_S.

Motorkáři vyjedou ze Strahova v 11 hodin a vydají se směrem na Chotkovy sady. Vstupné na Strahov je 110 korun, což symbolizuje fakt, že každé 110. dítě se narodí s autistickou poruchou, upozorňuje Magdalena Čáslavská, ředitelka sdružení APLA.

„Výtěžek z celé té akce putuje na konto veřejné sbírky APLA, která je určená na pomoc lidem s autismem na poskytování sociálních služeb, zejména rané péče, odlehčovacích služeb, asistenčních služeb, na odborné poradenství i pobytové služby pro lidi s autismem,“ řekla.

Autismus je jedna z nejzávažnější poruch dětského mentálního vývoje a projevuje se mimo jiné tím, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Postižených přitom podle klinické psycholožky Kateřiny Thorové ze sdružení APLA v poslední době přibývá.

„je to dáno tím, že více odborníků je schopno dávat diagnózu a také to, že se diagnostikují víc mírnější případy, které dřív diagnostickým sítem jednoznačně propadly. Tady ale máme řadu dospělých, kteří sem přicházejí, a ta diagnóza jim v dětství nebyla stanovena, protože to tady prostě odborníci neuměli,“ uvedla.

Andrea Skalická, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme