Možnost koupit si papírový kupon pro pražskou MHD končí

V sobotu mají dospělí a senioři v Praze poslední možnost koupit si klasickou papírovou tramvajenku. Od příštího týdne si předplatní kupon můžou nahrát už jen na Opencard.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Ve stejné situaci byli v září středoškoláci a plán dopravního podniku je takový, že během příštího roku zmizí papírové kupony z pražské veřejné dopravy úplně.

Žádné fronty, žádné hádky. Na výdejních místech je zatím běžný provoz. Možná i proto, že stále víc lidí vyplňuje žádost o Opencard online na internetu.

Podle Martina Opatrného, který má tento projekt na starosti, začne v pondělí jakési přechodné období, kdy ještě papírové kupony budou platit, ale koupit si je už nemůžeme.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak je to nyní s pořízením Opencard v Ranním Radiožurnálu.mp3

„Třináctého listopadu je ještě v prodeji buď měsíční nebo čtvrtletní papírový kupon MHD a pak mám ještě měsíc nebo čtvrt roku na to, abych si v klidu vyřídil kartu Opencard a poté si zakoupil již elektronické jízdné,“ řekl Martin Opatrný.

Tato výměna se týká ještě osmnácti tisíc lidí, včetně seniorů od 65 do 70 let. Komu je víc než sedmdesát, může s Opencard využívat různé slevy, ale pokud ji nechce, obejde se i bez ní a v MHD se sveze zadarmo.

Po 13. listopadu zůstanou v prodeji ještě papírové kupony pro vysokoškoláky. Ti by měli přejít na elektronické jízdné až příští rok.

Jan Herget, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme