Možnost koupit si papírový kupon pro pražskou MHD končí

V sobotu mají dospělí a senioři v Praze poslední možnost koupit si klasickou papírovou tramvajenku. Od příštího týdne si předplatní kupon můžou nahrát už jen na Opencard.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Ve stejné situaci byli v září středoškoláci a plán dopravního podniku je takový, že během příštího roku zmizí papírové kupony z pražské veřejné dopravy úplně.

Žádné fronty, žádné hádky. Na výdejních místech je zatím běžný provoz. Možná i proto, že stále víc lidí vyplňuje žádost o Opencard online na internetu.

Podle Martina Opatrného, který má tento projekt na starosti, začne v pondělí jakési přechodné období, kdy ještě papírové kupony budou platit, ale koupit si je už nemůžeme.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak je to nyní s pořízením Opencard v Ranním Radiožurnálu.mp3

„Třináctého listopadu je ještě v prodeji buď měsíční nebo čtvrtletní papírový kupon MHD a pak mám ještě měsíc nebo čtvrt roku na to, abych si v klidu vyřídil kartu Opencard a poté si zakoupil již elektronické jízdné,“ řekl Martin Opatrný.

Tato výměna se týká ještě osmnácti tisíc lidí, včetně seniorů od 65 do 70 let. Komu je víc než sedmdesát, může s Opencard využívat různé slevy, ale pokud ji nechce, obejde se i bez ní a v MHD se sveze zadarmo.

Po 13. listopadu zůstanou v prodeji ještě papírové kupony pro vysokoškoláky. Ti by měli přejít na elektronické jízdné až příští rok.

Jan Herget, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme