Možný prezidentský kandidát Jan Švejnar poodkryl své politické preference

Ekonom Jan Švejnar, o kterém se uvažuje jako o kandidátovi na prezidenta, odhalil své politické volby. V pátečním vydání pořadu 20 minut Martina Veselovského mluvil o svých možných prezidentských plánech a také o předcházejících volbách v České republice. Dokonce řekl, koho by volil v posledních parlamentních volbách v roce 2006.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Švejnar | Zdroj: ČTK

"Volil jsem ve volbách do Evropského parlamentu. Potom jsem zde bohužel při dalších volbách nebyl, volil jsem ve Spojených státech. Já myslím, že v těch loňských volbách bych asi nakonec volil sociální demokracii," uvedl v rozhovoru Jan Švejnar.

Čtyřiapadesátiletý ekonom, který žije dlouhá léta v USA, svou možnou kandidaturu pečlivě promýšlí a dosud oficiálně neoznámil, zda se skutečně bude o prezidentský úřad ucházet. Učinit tak chce do 7. prosince. Rozhodne se podle toho, jestli jeho kandidaturu kromě ČSSD a zelených podpoří také KDU-ČSL a KSČM. Volitelé z ODS preferují současného prezidenta Václava Klause, Švejnara jsou ale ochotni vyslechnout.

Pavel Schrötter, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme